Konwencja o Prawach Dziecka

25 lat KoPD - logo internetTrudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

plakat 25 lat kopd - dziewczynka

Na wniosek Rzecznika Praw Dziecka 20 listopada Sejm RP uchwalił Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.

Link do listu Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka