GGMT "Zwiastuny"

ggmt

30 maja 2017 roku w Teatrze Miejskim w Gliwicach odbyła się XII Gliwicka Gala młodych Talentów „Zwiastuny” . Podczas uroczystości Prezydent Zygmunt Frankiewicz wręczył 128 statuetek utalentowanej młodzieży ze szkół gliwickich, która w mijającym roku szkolnym osiągnęła znaczące sukcesy w dziedzinach artystycznych. Uczniowie brali udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim, międzynarodowym.
Podczas gali uczniowie prezentowali swoje umiejętności, a plastycy i literaci stworzyli wystawę w holu teatru. Na widowisko składała się recytacja, śpiew operowy, śpiew estradowy, minikoncerty instrumentalne, występy zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz prezentacje teatralne i taneczne.
Honorowymi gośćmi gali byli rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Organizowana przez wiele lat Gliwicka Gala Młodych Talentów znalazła swoje miejsce w gliwickim kalendarzu wydarzeń artystycznych.

Spotkanie przebiegało w uroczystej atmosferze. Prezentacje artystyczne trwały półtorej godziny. Galę otworzyły pokazy taneczne zespołów: Mażoretek i Fabryki Tańca. Najwięcej wzruszeń dostarczyli najmłodsi: siedmioletnia Julia, ośmioletnia Lidia, dziewięcioletnia Agata i dziesięcioletnia Magda. Zachwycił śpiew Weroniki, licealistki z I LO. Uczniowie ze szkoły muzycznej pokazali, żę kochają muzykę i z pasją zaprezentowali swoje umiejętności. Występy zakończył taniec zespołu Salake.

Telewizja Imperium o Zwiastunach - relacja