Półkolonia ZIMA’2024

Zimowa półkolonia już za nami, było bardzo aktywnie i wesoło. Dzieci miały okazję bawić się w towarzystwie nowo poznanych przyjaciół.
W poniedziałkowy poranek, w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami gliwickiej Straży Miejskiej oraz Policji. Spotkanie miało na celu przypomnieć, iż dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o bezpieczeństwo własne oraz innych. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, jakie zadania wykonują funkcjonariusze służb mundurowych, oraz jak dbają o nasze bezpieczeństwo.
We wtorkowe przedpołudnie wybraliśmy się do gliwickiego Cinema City na film „Wonka”. Po zaopatrzeniu w kinowe przekąski i zajęciu wygodnych miejsc, w sali na wyłączność, zatraciliśmy się w filmowej przygodzie.
W środę tuż po śniadaniu wyruszyliśmy w podróż do Wisły na kulig, gdzie zaskoczył nas śnieg a dzień zapowiadał się bardzo intensywnie. Doliną Białej Wisełki, saniami, ruszyliśmy w górę rzeki do gospody na góralską biesiadę przy ognisku. Jedliśmy pieczone kiełbaski, piliśmy rozgrzewającą herbatkę i co najważniejsze bawiliśmy się w śniegu, którego u nas nie było. Był również czas na wspólne zdjęcia i zakup pamiątek.
W czwartek wybraliśmy się do Bajki Pana Kleksa w Katowicach, gdzie razem z sympatyczną Agnieszką zwiedzaliśmy bajkowe krainy. Odkrywaliśmy sekrety, szukaliśmy magicznych przedmiotów, korzystaliśmy z gier interaktywnych, pokonywaliśmy tory przeszkód, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości oraz uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych Adasia.
W ostatnim dniu półkolonii wybraliśmy się na basen NEPTUN w Gliwicach, gdzie pojawiła się nowa atrakcja - WODNY TOR PRZESZKÓD. Mieliśmy wspaniałą okazję do doskonalenia umiejętności wspinania i ślizgania się, utrzymania równowagi oraz kreatywnego pokonywania przeszkód. Uczestniczyliśmy w zabawach i zajęciach zorganizowanych przez instruktorów nauki pływania. Po wodnych szaleństwach wróciliśmy do szkoły, gdzie z wielkim apatytem zjedliśmy nasz ostatni wspólny obiad.
Wszystkim Uczestnikom zimowej półkolonii, serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia po feriach :)
Zapraszamy na fotorelację