Działamy dla klimatu

Klasy 7a, 7b, 7e zainteresowały się ekologią i 7 grudnia uczestniczyły w ekologicznych warsztatach świątecznych „Działamy dla klimatu” zorganizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Fundację Banku Ochrony Środowiska. Na warsztatach uczniowie poznali członków Młodzieżowej Rady Klimatycznej i dowiedzieli się jak Młodzieżowa Rada działa dla klimatu. Podczas spotkania zdobyli informacje o tym, komu szkodzi plastik, czym jest zero waste i jak być eko na co dzień. Poznali użyteczne produkty zero waste: wielorazowe kubki i butelki termiczne, ekologiczne słomki do napojów, szampony w kostce, bambusowe szczoteczki do zębów i pastę do zębów w kapsułkach. Najważniejsza część warsztatów to samodzielnie wykonane przez uczniów dekoracyjne świeczniki, osłonki na kwiaty, ekologiczne bombki i stroiki a nawet upieczone piernikowe chleby bananowe. Uczniom klas siódmych, wychowawcom, nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie a wszystkich zapraszamy do obejrzenia pięknych świątecznych ozdób wykonanych przez uczniów.

Dekoracyjne świeczniki

Osłonki na kwiaty