A- A A+

Aktualizacja Dziennika VULCAN

W związku ze zmianami wprowadzonymi w e-Dzienniku, niezbędna do korzystania z niego jest aktualizacja konta Rodzica i Ucznia.

Jak zaktualizować konto w Dzienniku VULCAN?

Aktualizacja konta przebiega w 3 krokach.
Krok 1: Zaloguj się do Dziennika VULCAN.
Krok 2: Potwierdź dane Ucznia (wpisz ostatnie 4 cyfry numeru PESEL Ucznia).
Krok 3: Wybierz typ konta: Konto eduVULCAN lub Zwykłe konto
Jeśli korzystasz z aplikacji Dzienniczek VULCAN możesz zaktualizować swoje konto, także przy użyciu aplikacji.
UWAGA: Aby wybrać zwykłe konto, konieczne jest zaktualizowanie konta przy użyciu Dziennika VULCAN (strona www).

Kody dostępu dotyczą tylko nowych uczniów.
Kody dostępu dla rodziców uczniów klas pierwszych będą wydawane przez wychowawców na rozpoczęciu roku szkolnego 2 września.

Więcej informacji na stronie https://dziennik.vulcan.edu.pl/akz/

Filmy instruktażowe:
Aktualizacja konta w aplikacji mobilnej - https://youtu.be/72KTNEidjBM?si=46u4aJubG_wJrnEG
Aktualizacja konta Rodzica - https://youtu.be/x6ZWQJ-7WwU?si=YLO3bwFCFnn6WQvt
Aktualizacja konta Ucznia poniżej 13 lat - https://youtu.be/ccvzbapr59E?si=WQqz3qoh0b-7LEDv
Aktualizacja konta Ucznia powyżej 13 lat - https://youtu.be/no79pf8x8Tg?si=J8ZjGxPMCikBKEUL

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2024/2025

wyprawka

Tornister:
lekki, pakowny, sztywny lub z usztywnioną wkładką przylegającą do pleców dziecka.
Piórnik:
pióro, dwa ołówki HB lub B, gumka biała, temperówka z pojemnikiem na wiórki, kredki ołówkowe (najlepiej grube lub trójboczne), nożyczki, klej w sztyfcie, linijka z zaznaczonym zerem, zapasowy nabój do pióra (tak wyposażony piórnik dziecko przynosi do szkoły codziennie).
Zeszyty:
zeszyt 32 kart. w kratkę
3 zeszyty 16 kart. w kratkę
zeszyty 32 kart. w trzy linie (w kolorowe linie czerwone i niebieskie)
Okładki na wszystkie zeszyty i książki OBOWIĄZKOWO!!!
Strój gimnastyczny:
biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, getry, spodnie dresowe
obuwie sportowe z antypoślizgową, biała podeszwa na przylepiec lub wiązane na sznurówki(wszystko w worku).
Strój galowy:
biała bluzka/koszula, granatowa lub czarna spódniczka/spodnie.
Materiały plastyczne:
bloki A4 i A3 rysunkowy: biały i kolorowy, techniczny: z białymi kartkami i kolorowymi. wycinanka zwykła i samoprzylepna bibuła 2szt. - wybrane kolory plastelina 8 kolorów farby plakatowe 12 kolorów + 3 pędzle różnej grubości, pojemnik na wodę (najlepiej specjalny z przykrywką), klej typu „Magik” + 2 kleje w sztyfcie, kredki świecowe, pastele, flamastry, taśma klejąca.
teczka A4 z gumką na dokumenty.
Pozostałe:
obuwie zmienne z jasną podeszwą, worek, liczydło, patyczki.
Bardzo prosimy, żeby wszystkie rzeczy Państwa Dziecka były podpisane.

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko?

Żeby osiągnąć sukces, trzeba się oprzeć na swoich mocnych stronach. Każde dziecko zostało wyposażone w określone zdolności. Kiedy kładziemy nacisk na mocne strony, pozwalamy nie tylko rozwijać zainteresowania, ale i uwierzyć w siebie. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny i preferuje różne sposoby uczenia się.

Style uczenia się. W jaki sposób mogę wspierać swoje dziecko? - prezentacja

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów

Szanowni Rodzice
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki kontynuuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 aby zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
W związku z tym od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

mLegitymacja szkolna

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 im. H. Sienkiewicza informuje, iż nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Cyfryzacji – mLegitymacja szkolna.
mLegitymacja to legitymacja szkolna w telefonie będąca częścią aplikacji mObywatel.
Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję papierową dokumentu. W tym mobilnym dokumencie zapisane są wszystkie dane, które można znaleźć w papierowej legitymacji.
Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z papierowej legitymacji: podczas kontroli biletów, przy zakupie biletów do kina itp.
Okres ważności mLegitymacji jest taki sam jak okres ważności wydanej wcześniej wersji papierowej. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Unieważnienie będzie mogło być dokonane przez szkołę także w przypadku utraty mLegitymacji na skutek uszkodzeń, niepoprawnego działania lub utraty urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana (mLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia w momencie zgubienia lub kradzieży telefonu należy natychmiastowo poinformować szkołę).
Wymagania sprzętowe do instalacji aplikacji: telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0. lub IOS (wersja 10.3 lub nowsza).
Aby uruchomić mLegitymację należy:

  • złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji - do pobrania
  • wgrać do dziennika elektronicznego w zakładce „dane ucznia” zdjęcie legitymacyjne w formacie JPG w rozmiarze do 5 MB.
  • pobrać Aplikację mObywatel, potwierdzić Regulamin.
  • odebrać ze szkoły kod QR i kod aktywacyjny (za potwierdzeniem) oraz uruchomić System na urządzeniu.

Przed złożeniem wniosku należy zapoznać się z:

Warto wiedzieć

Komputer i Internet to nieocenione źródło wiedzy. Ułatwia naukę - rozwija zainteresowania i samodzielność, dostarcza rozrywki i relaksuje. Coraz częściej komputer i Internet wykorzystywany jest przez uczniów, jako podstawowe źródło informacji i wiedzy. Z tego względu pojawiają się pytania dotyczące zagrożeń, które wynikają z niewłaściwego wykorzystywania mediów.
WYBRANE ZAGADNIENIA ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH - do pobrania
Inne zagrożenia:
NARKOTYKI I LEKI - NIE TRAĆ CZUJNOŚCI - do pobrania

STOSOWANIE ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

INFORMACJA NA TEMAT POTENCJALNYCH ZAGROŻEŃ
ZWIĄZANYCH ZE STOSOWANIEM ELEKTRONICZNYCH PAPIEROSÓW

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe zagrożenia dla zdrowia publicznego, tzw. elektroniczne papierosy (e-papierosy). Są one postrzegane jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się szczególnie atrakcyjne.

CO TO SĄ E-PAPIEROSY?
JAK DZIAŁAJĄ?
PROBLEM UŻYWANIA E-PAPIEROSÓW.
JAKIE JEST RYZYKO ZDROWOTNE ZWIĄZANE Z UŻYWANIEM E-PAPIEROSÓW?
Odpowiedzi na te i inne pytania w materiałach opracowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny - do pobrania

Rodzicu dbaj o swoje dziecko

u ch

Dobry start

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia.
W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.
W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym wspólnym listem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej i poinformowanie rodziców, opiekunów uczniów o materiałach informacyjnych poświęconych programowi rządowemu „Dobry Start”.
Do szkół zostały już dostarczone ulotki dla rodziców. W najbliższym czasie Kuratorzy Oświaty przekażą Państwu również plakaty promujące świadczenie dobry start. Dziękujemy za aktywne włączenie się w akcję informacyjną.
W przypadku dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają zarówno Ministerstwo Edukacji Narodowej, jak i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Z poważaniem
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

aktywna-tablica-2-150x150   logo  logo gios  szkolawchmurze microsoft logotype-1536x626