DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

DZIECINSTWO-BEZ-PRZEMOCY- logoMiasto Gliwice włączyło się do organizacji ogólnopolskiej kampanii Dzieciństwo bez przemocy organizowanej w partnerstwie z Rzeczniczką Praw Dziecka przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci (www.dziecinstwobezprzemocy.pl).

Kampania Dzieciństwo bez przemocy to szeroko zakrojona inicjatywa mająca na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Kulminacyjnym punktem kampanii będzie 19 listopada br., Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci, kiedy to obiekty w całej Polsce, w tym także w Gliwicach zostaną podświetlone na kolor czerwony.

Koordynacją kampanii w mieście Gliwice zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach, który zrealizuje inicjatywę edukacyjną w postaci zaplanowanego na 19.10.2024 r. na terenie Centrum Handlowego Forum wydarzenia "Wrażliwi na przemoc".Materiały promocyjne, kursy, webinary itp. dostępne są pod linkiem: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/jak-dolaczyc/