PÓŁKOLONIA LATO 2024

I turnus półkolonii minął bardzo aktywnie. Dzieci miały mnóstwo okazji, aby bawić się z nowymi przyjaciółmi.
W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”, w poniedziałkowe przedpołudnie spotkaliśmy się z funkcjonariuszkami gliwickiej Straży Miejskiej. Spotkanie miało na celu przypomnieć dzieciom o tym jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Korzystając z uroków pięknej pogody i wsparcia pracowników naszej szkoły, mogliśmy także delektować się kiełbaskami z grilla na świeżym powietrzu.
We wtorek wybraliśmy się do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego Willa Caro w Gliwicach. Wyposażeni w książeczki, zgodnie z instrukcją, odkrywaliśmy zagadki ukryte w kolejnych pomieszczeniach. Ponadto w ramach warsztatów artystycznych, ozdabialiśmy gipsowe odlewy sfinksa, które następnie zabraliśmy na pamiątkę.
Środa zapowiadała się bardzo aktywnie. Wybraliśmy się do Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach. Nie zapomnieliśmy zabrać ze sobą słonecznej pogody i dużej dawki dobrego humoru. Uczestniczyliśmy w animacjach oraz w westernowym show podczas napadu na pociąg. Korzystaliśmy między innymi z kolejki górskiej, samochodzików elektrycznych, parku linowego czy też kina 7D. Wróciliśmy zmęczeni lecz pełni nowych wrażeń.
W czwartek wybraliśmy się do kina Cinema City na film o rozpieszczonym kocie Garfieldzie, który słynie z miłości do włoskiej kuchni. Zaopatrzeni w kinowe przekąski kibicowaliśmy Garfieldowi w czasie jego przygód.
Ostatniego dnia I turnusu półkolonii wybraliśmy się na basen NEPTUN w Gliwicach, gdzie dzieci bawiły się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania. W drodze powrotnej, zjedliśmy lody w pobliskiej cukierni i bawiliśmy się na placu zabaw Nivea.
Uczestnikom I turnusu dziękujemy za dyscyplinę, godną postawę i wspólną zabawę.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

II turnus półkolonii rónież dobiegł końca.
Poniedziałek rozpoczęliśmy od wyjścia do bawialni Czary Mary w Gliwicach, gdzie dzieci miały wspaniałą okazję do doskonalenia swojej sprawności ruchowej poprzez zabawę.
We wtorek udaliśmy się do gliwickiego Teatru na zajęcia z aktorem Kornelem Sadowskim, pod którego okiem dzieci kształtowały swój warsztat aktorski, przełamywały bariery, nieśmiałość ale także rozwijały umiejętność współdziałania z innymi. Pan Kornel oprowadził nas po kulisach sceny i opowiedział o poszczególnych funkcjach jej elementów. Zajęcia rozpoczęły się od gimnastyki języka i płynnie przeszły w rozgrzewkę ciała i umysłu. Wspólnymi siłami i zaangażowaniem, dzieci bezbłędnie odtworzyły scenę z obrazu Jana Matejki "Bitwa pod Grunwaldem".
W środę wyruszyliśmy do Parku Rozrywki Ogrodzieniec w Podzamczu. Bawiliśmy się świetnie, przemierzając park rozrywki i doświadczeń odkrywając tajemnice domu legend i strachów oraz zjeżdżając na torze saneczkowym. W międzyczasie zrobiliśmy sobie przerwę na frytki, zakupy pamiątek i uwieczniliśmy wspólne chwile na zdjęciach dzięki, którym wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.
W czwartek wybraliśmy się do kina Cinema City na film " W głowie się nie mieści 2". Radość, Smutek, Odraza, Gniew i Strach pokazały dzieciom, że odczuwanie wszystkich tych stanów jest nie tylko naturalne, ale potrzebne, by kształtować własną osobowość i aby zrozumieć otaczający nas świat. Zaopatrzeni w kinowe przekąski kibicowaliśmy głównej bohaterce podczas jej zmagań.
Ostatniego dnia półkolonii wybraliśmy się na basen NEPTUN w Gliwicach, gdzie dzieci bawiły się pod opieką wykwalifikowanych instruktorów nauki pływania. Na zakończenie dnia, w drodze powrotnej, zjedliśmy lody w pobliskiej cukierni i bawiliśmy się na placu zabaw Nivea.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom II turnusu za dyscyplinę, godną postawę i wspólną zabawę. Życzymy bezpiecznych wakacji i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!