Aktywna edukacja

logo cyfrowa szkolaGłównym celem programu Aktywna edukacja jest wyposażenie dyrektorów szkół i nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne, by wdrażanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) przyniosło jak największy pożytek. Uczestnicy programu poznają rozwiązania metodyczne i organizacyjne pozwalające wykorzystać nowoczesny sprzęt w taki sposób, by jak najlepiej wpierał proces nauczania i uczenia się uczniów.

Program jest prowadzony w ramach projektu „Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przeszkolą i szkołach współfinansowanego”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Liderem programu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji, natomiast Centrum Edukacji Obywatelskiej pełni rolę partnera odpowiedzialnego za stronę merytoryczną. Więcej informacji na stronie - http://www.ceo.org.pl/pl/cyfrowaszkola

Konkurs plastyczny „Jestem bezpieczny w sieci” rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej plastycznej formie sprawdzenia wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszych zdolności plastycznych i wiedzy na temat TIK. Każdy uczestnik otrzyma słodki upominek za udział w konkursie. A oto zwycięzcy:
I miejsce – Krystyna Kowalczyk - kl. IIIc
II miejsce – Wiktoria Grodowska – kl. Id
III miejsce – Maja Maziarz – kl. Ie
Wyróżnienie – Kamil Sobierajski - kl. Ie za szczególne i wyjątkowe podejście do tematu.